glowna co to jest kontakt

QSMaster - statystyki call centerWykorzystaj oprogramowanie QSMaster dla IP PBX i podnieś efektywność pracy swojego call center, rozpoznaj i wyeliminuj słabe punkty harmonogramu pracy, motywuj agentów poprzez konkretne wskaźniki i rzeczowe wnioski, przedstaw kierownictwu czytelne raporty.
zobacz więcej

Kursy Online > Budowa IP PBX MASTER

2007-07-16Budowa IP PBX MASTER

Rozszerzenie informacji o elementach systemu IP PBX MASTER. Informacje techniczne o firmowym serwerze Telefonii IP pomogą zrozumieć jak uzyskuje się stabilność i niezawodność systemów biznesowych.


Stabilność i niezawodność IP PBX

     Osiągnięcie wysokiego poziomu dostępności usług głosowych możliwe jest tylko przez zastosowanie sprawdzonych, markowych rozwiązań sprzętowych i programowych. Oprócz optymalnie zaprojektowanego sprzętu tylko znani producenci dostarczają również pakiet usług serwisowych, które skutecznie rozwiązują zagadnienia szybkiej naprawy, awaryjnego przywracania jak i całkowitego odtwarzania systemu.

W skład IP PBX MASTER wchodzi:
  • Serwer HP, system Linux
  • Switch zarządzalny 48 portów PoE
  • Zasilacz awaryjny UPS

Oprogramowanie oparte na systemie Linux daje możliwość zdalnej konfiguracji, nadzoru oraz monitorowania kluczowych dla systemów serwerowych obszarów: wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa.

Wewnętrzna sieć Aparatów IP

     Zarządzalny przełącznik sieciowy PoE pozwala na zasilenie wszystkich Aparatów IP oraz wprowadzenie odpowiedniej polityki ruchu sieciowego umożliwiającej aktywne zarządzanie pasmem w lokalnej sieci dla potrzeb przesyłanego głosu. Wielkość przełącznika jest zawsze optymalnie dobierana do potrzeb, zarówno pod względem ilości potrzebnych portów, zapotrzebowania na moc jak i ceny. Aparaty IP są dostępne w różnych wariantach i stosowane w zależności od aranżacji sieci firmowej.

Opcje Aparatów IP:
  • zasilacz sieciowy lub zasilanie PoE
  • kabel Ethernet, wbudowany switch 1 portowy, moduł bezprzewodowy WiFi
  • wyświetlacz lcd, lcd z podświetlaniem, lcd kolorowy
  • obsługa 4 lub 6 linii
Switch zarządzalny PoE nie jest stosowany w przypadku użycia Aparatów IP z modułem bezprzewodowym lub gdy każdy Aparat IP ma swój własny zasilacz sieciowy.